Viivi Sõnajalg

 

VIIVI SÕNAJALG,
asutaja

 

 

Viivi Sõnajalg sündis ja kasvas Kuressaares. Ta omandas keskhariduse Kuressaare 1. Keskkoolis saksa ja vene keele eriklassis, õppides samal ajal sekretäriametit. Muusikaõpingutega alustas ta Kuressaare muusikakoolis.

 

1982. aastal oli Viivi üks pea 20 aastat aktiivselt tegutsenud pereansambli Sõnajalg asutajatest. Ansambel andis välja kümme albumit (esimene 1987. aastal). Viivi kanda oli muusika produtseerimine ja loomine. Aktiivselt anti kontserte nii Eestis kui ka välismaal (Soome, Rootsi, Taani, USA, Kanada jt).
1995.–1998. aastatel oli Viivi Sõnajalg tegevuses pereettevõttes (kristlik telekanal TV1) programmi hankijana, arendajana ja lastesaate „Doktor Wise“ produtsendina.
1998. aastal astus Viivi Concordia ülikooli elektroonilise meedia erialale.
2015. aastal töötas Viivi Sõnajalg kristlikus Pereraadios saadete toimetaja-monteerijana.
2017. aastal mõistis Viivi, et ta vajab abi. Ta sai aru, et üksinda ta alkoholi- ja ravimisõltuvust ei seljata. Ta on tunnistanud, et oli katki, depressioonis ja hädas ärevushäiretega.

 

Viivi Sõnajalg palus MTÜ Lootuse Küla abi ning läbis aastase taastumisprogrammi ja selle jätkuprogrammi. Ka oli tal võimalus end täiendada rehabilitatsioonikeskuses Refuge Ranch (Florida) ja kogemusnõustaja programmis Women Refuge (Florida).
2020. aastal läbis Viivi koolituskeskuses Avitus riikliku õppekava ja omandas kogemusnõustaja kutse.

 

Viivi on hoolimata raskustest olnud kogu oma teadliku elu praktiseeriv kristlane. Ta on abielus (1982) Oleg Sõnajalaga ning nende peres on viis last ja kolm lapselast.