Grupiteraapia "Genesis"
GRUPITERAAPIA “GENESIS”

Sõltuvusest vabanemiseks on oluline õppida teistega oma emotsioone jagama ning grupiteraapia on just hea koht, kus sellega turvaliselt algust teha. Grupitunnis osalevad inimesed on sarnase kogemusega ja nad tegelevad analoogsete probleemidega.
Grupis osalemine annab võimaluse teisi jälgida ja kuulata, nendega samastuda ning saada julgustust õlg õla tundest.

Grupiteraapia aluseks on tunnustatud programm „Genesis“.

Kui vaadata sõltlaste elu – olenemata vanusest, rahvusest või poliitilistest vaadetest –, tulevad esile kaks ühist joont: lootusetustunne ning jätkuvad tagasilangused sõltuvusse. Programm „Genesis“ on loodud, et seda mustrit muuta, pakkudes võimalust tegeleda harjumuste ning käitumismustritega, mis saboteerivad meie taastumist ja elu, mida tahame elada.

Programmi looja Michael Dye oli ise möödunud sajandi teises pooles paadunud sõltlane, kuid pärast sellest vabanemist otsustas ta pühenduda õpingutele, et leida vastus küsimusele: miks ma jätkan, kui ma tean, et teen kahju sellega enesele ning oma lähedastele?!

Programmis „Genesis“ on võimalus õppida ennast tundma ning luua terveid käitumismustreid; ehitada üles elu, mida me kõik väärime. See on elu täis lootust ning edu.

Lisateave programmi „Genesis“ kohta.

 

Grupiteraapia toimub kord nädalas kolme kuu vältel ning see hõlmab teema tõstatamist, loengut ja arutelusid. Osalejatel on võimalus saada tuge ja abistada teisi.

 

  • Kestab kaks tundi koos vaheajaga.
  • On vältimatu programmi osa.
  • Oluline on kuulamine ja endale keskendumine.
  • Konfidentsiaalne.
  • Kokkulepitud reeglid osalejatele.