Individuaalne tugi "12 sammu"
INDIVIDUAALNE TUGI “12 SAMMU”

Individuaalselt Sulle keskenduva sõltuvusnõustaja tugi on oluline osa taastumisest. Nõustajad, kes on endised sõltlased, mõistavad hästi vana elu mustrite murdmise rasket teekonda ning selle etappe. Nad on olemas, et Sind sellel teel saata.
Kohtumisseanssidel on kindel struktuur, mis keskendub isiklikule arengule. Räägime eesmärkidest ja võitudest ning seame plaane järgnevateks nädalateks.
Kohtumiste aluseks on juba paljusid aidanud programm „12 sammu“, mille materjalid iga osaleja endale saab.

 

See on ilmselt kõige tuntum programm, mis on kümnendite jooksul mõjutanud positiivselt sadade tuhandete alko- ja uimastisõltlaste elusid. Nagu nimigi ütleb, on tegemist eri sammudega, mida igaüks teeb oma elus, kutsudes esile sellega muutusi olevikus, mis omakorda mõjutavad meie tulevikku.

Programmile „12 sammu“ pandi alus juba 1935. aastal Ameerikas, kui Bill Wilson ja dr Robert Holbrook Smith said tõuke tegutsemiseks, kuna alkoholisõltuvus hävitas nende mõlema elu. Nad otsustasid midagi ette võtta eelkõige iseendaga ja neid saatis edu.
Alustades oma jõuetuse tunnistamisest ja lõpetades teiste abistamisega, pandi kirja „12 sammu“ põhimõtted. Trükis ilmus esimest korda 1939. aastal. Tänapäeval on see kasutusel nii anonüümsete alkohoolikute rühmades, alkoholismiraviga tegelevates kliinikutes kui ka paljudes statsionaarsetes programmides üle maailma, mis on mõjutanud ja taastanud miljoneid elusid.
Lisateavet programmi „12 sammu“ kohta.

Individuaalsed nõustamiskohtumised toimuvad kord nädalas kolme kuu vältel. See on Sinu võimalus tunnistada privaatselt oma elus juhtunut, murda mineviku valu ja luua endale parem tulevik.

 

  • Kestab üks tund
  • On vältimatu osa taastumisel
  • Oluline on initsiatiiv ja ausus iseenda vastu
  • Sinu arengu võti
  • Programmi „12 sammu“ materjalid
  • Konfidentsiaalne