MIKS VIVICUM?

Viljam Borissenko ja Viivi Sõnajalg (13.09.1962–10.08.2021) asutasid VIVICUM-i eesmärgiga aidata inimestel vabaneda alkoholi-, uimasti- ja ravimisõltuvusest. Olles ise aastaid sõltuvuse ja selle varjatud külgedega kimpus olnud, teadsid nad valust ja kannatustest. Ka lähedaste inimeste kannatustest.

Tervise Arengu Instituudi (TAI) uuringud näitavad, et Eestis kannatab alkoholi liigtarbimise all umbes 10 000 naist ja üle 50 000 mehe. 2018. aasta alkoholismi käsitleval aastakonverentsil tõdeti: Eestis on alkoholist sõltuvuses Pärnu linna jagu rahvast. Uuringud näitavad ka, et 25% täiskasvanutest on tarvitanud mõnda narkootilist ainet.

Tõsiasi on, et üldjuhul ei peeta sõltuvust probleemiks või arvatakse, et mina ei ole see, kellega see halvim juhtub. Samas, kui iga sõltlane mõjutab otseselt vähemalt seitset lähedast inimest, võime kurbusega nentida, et iga päev on sõltuvusest mõjutatud ligi 500 000 eestimaalase elukvaliteet.

Keegi ei sünni eesmärgiga kaotada oma elu sõltuvusele ning meie lähedased ei pea olema oma probleemiga üksi. Sellest on väljapääs! Astu esimene samm ja tee homsed otsused juba täna!

 

Vaata videot VIVICUM programmist SIIN!

 

VIVICUM OÜ on Avatud Lootuse Fond SA Ümarlaua liige, mille eesmärk on tugevdada ja arendada rehabilitatsioonitööd alkoholi-, uimasti- ja ravimisõltlastega Eestis.

KES ME OLEME?
Viljam BorissenkoVILJAM BORISSENKO,
asutaja
kogemusnõustaja

Mina olen Viljam Borissenko. Olin aastaid narkomaan. Mõtlesin, et kontrollin olukorda ja saan soovi korral jälle vabaks. See ei olnud aga nii: mu sõltuvus aina süvenes ja normaalne elu taandus. Lõpuks tunnistasin oma võimetust üksi hakkama saada ja otsisin abi. Endiste sõltlaste ja tunnustatud programmi tugi aitasid mul saada ja jääda kaineks – ja nii juba pea 20 aastat!

LOE LISAKS
Liis BorissenkoLIIS BORISSENKO,
juhatuse liige
LOE LISAKS