Sammud kainuse teel

VIVICUM tugiprogramm

VIVICUM tugiprogramm on nõustamisteenus alkoholi-, uimasti- ja ravimisõltuvushäirega inimestele. Programm hõlmab endas grupiteraapiat, loenguid, individuaalset tuge ja taastumiskava, motiveerivat õhkkonda ja toetavaid kaaslasi ning isiklikku tööd enesearengut toetavate materjalidega. Programm kestab kolm kuud, pärast mida pakume viiekuulist jätkuprogrammi. Programmiga liitumiseks tehakse Sinuga intervjuu, mille kestel selgitatakse välja Sinu vajadused ja kavandatakse võimalik koostöövorm.

Loe edasi

Grupiteraapia “GENESIS”

Sõltuvusest vabanemiseks on oluline õppida teistega oma emotsioone jagama ning grupiteraapia on just hea koht, kus sellega turvaliselt algust teha. Grupitunnis osalevad inimesed on sarnase kogemusega ja nad tegelevad analoogsete probleemidega. Grupis osalemine annab võimaluse teisi jälgida ja kuulata, nendega samastuda ning saada julgustust õlg õla tundest. Grupiteraapia aluseks on tunnustatud programm „Genesis“.

Loe lisaks
Grupiteraapia "Genesis"
Individuaalne tugi "12 sammu"

Individuaalne tugi “12 SAMMU”

Individuaalselt Sulle keskenduva nõustaja tugi on oluline osa taastumisest. Nõustajad, kes on endised sõltlased, mõistavad hästi vana elu mustrite murdmise rasket teekonda ning selle etappe. Nad on olemas, et Sind sellel teel saata. Kohtumisseanssidel on kindel struktuur, mis keskendub isiklikule arengule. Räägime eesmärkidest ja võitudest ning seame plaane järgnevateks nädalateks.

Loe edasi

Isiklik panus

Ükski programm ega meetod ei muuda inimeste elukäiku. Keegi teine kõrvalt ei saa Sind muuta. Sinu elu muudab jäädavalt vaid pühendumine ja Sinu enda tehtud otsus. Võimalikest komistuskividest ja kukkumistest olenemata tuleb ikkagi edasi minna ja mitte alla anda. Kui laps õpib kõndima, siis algul ta kukub ning komistab sadu ja sadu kordi. Laps ei võta seda kui läbikukkumist ega anna alla, vaid tõuseb ning proovib uuesti. Teeme seda koos – me tahame olla Sinu kaaslased sellel teel!

Loe edasi
Isiklik panus
Sammud kainuse teel

Tee kainuseni

Selleks et mõista paremini teekonda kainuseni, oleme kirjeldanud samme, mida astuda tuleks. Esimesel hetkel tundub seda liiga palju olevat, aga ära muretse ette! See teekond on toetajate abiga läbitav samm-sammult, üks päev korraga.

Loe edasi

Esmane intervjuu

Iga programmiga liitujaga teeme põhjaliku intervjuu, kus selgitame vastuvõtu küsimustiku alusel välja motivatsiooni ja koostöösoovi ning otsustame üheskoos, milline on parim abi just Sulle. Esmasele intervjuule eelneb telefonivestlus, mille saame teha kohe, kui meile helistad. Võta meiega ühendust! Oleme valmis Sind kuulama ja koos mõtlema, kuidas homset mõjutavad otsused juba täna teha. Astu esimene samm ja helista!

Individuaalne tugi "12 sammu"
Jätkuprogramm

Jätkuprogramm

Kolm kuud kestnud tugiprogrammile järgneb viiekuuline toetav jätkuprogramm, kus koos arutame teemasid elust enesest – milliseid võitlusi ja võite kogeme. Need viis kuud on aeg, mil inimene üha iseseisvub ja saab oma kainuse teel aina kindlamaks. Me oleme nõustajate ja ka grupitoena üksteisele olemas. Kaineks saamine ja jäämine nõuab palju. Tahame sellel teel liikuda koos ja üksteist toetada.

  • Oluline toetus tagasilanguse vältimiseks
  • Juhtumiuuringud elust enesest
  • Konfidentsiaalne

Testi sõltuvust

KAS MA OLEN ALKOHOOLIK?

Sa muretsed, et Sul on alkoholiprobleem? Muretsed kellegi teise pärast? See lihtne 26 küsimusega test aitab sul aru saada, kas ja kui sügav on Sinu, pereliikme või sõbra sõltuvusprobleem.

KAS MUL ON UIMASTI- VÕI RAVIMISÕLTUVUS?

Sa muretsed, et Sul on narkoprobleem? Muretsed kellegi teise pärast?
See lihtne 20 küsimusega test aitab Sul aru saada, kas ja kui sügav on Sinu, pereliikme või sõbra sõltuvusprobleem.

Testi sõltuvust